Zakład Biomedycyny i Genetyki
Katedry Biologii i Mikrobiologii Medycznej
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
MOLecoLAB – CENTRUM BADAŃ MOLEKULARNYCH CHORÓB CYWILIZACYJNYCH
Laboratorium Skuteczności i Bezpieczeństwa Leków
ul. Mazowiecka 5, budynek A6, 92-215 Łódź

V Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Mięśni Ścięgien i Więzadeł STAY IN THE GAME 

Zakład Biomedycyny i Genetyki, Katedry Biologii i Mikrobiologii Medycznej był współorganizatorem IV Międzynarodowym Kongresem Polskiego Towarzystwa Mięśni Ścięgien i Więzadeł STAY IN THE GAME – praktyczne zastosowania medycyny w sporcie, który odbył się w dniach 12-14 grudnia 2024 r. w Pabianicach.
Pani Profesor dr hab. n. med. Ewa Brzeziańska-Lasota pełniła funkcję przewodniczącej komitetu naukowego Kongresu. Prof. dr hab. n. med. Janusz Piekarski Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi objął patronat honorowy nad IV Międzynarodowym Kongresem Polskiego Towarzystwa Mięśni Ścięgien i Więzadeł STAY IN THE GAME.
Kongres STAY IN THE GAME to wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi ekspertów, badaczy oraz praktyków z całej Polski i ze Świata, stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie biomechaniki, rehabilitacji oraz leczenia schorzeń układu ruchu. Dynamiczny postęp wiedzy w zakresie czynników etiologicznych i diagnostyki urazów sportowych, jak i w postępowaniu terapeutycznym, pozwala na holistyczne podejście w pracy ze sportowcem.
W trakcie trwającego 3 dni kongresu zaprezentowało się ponad 80 prelegentów, część sesji odbywała się w języku angielskim.
Podstawowym celem Kongresu jest przekazanie wiedzy o urazach w sporcie i sposobach ich leczenia, a także nowych metodach diagnostycznych i profilaktycznych szerokiemu gronu odbiorców: lekarzom, fizjoterapeutom, dietetykom, psychologom, trenerom, sportowcom oraz studentom kierunków medycznych.
Profesor dr hab. n. med. Ewa Brzeziańska-Lasota pełniła funkcję przewodniczącej moderatora sesji „Mięśnie, ścięgna, więzadła i stawy – molekularne podłoże kontuzji”.
Dr hab. n. med. Karolina H. Czarnecka-Chrebelska, Profesor UM razem z dr n. med. Karoliną Kopacz pełniły funkcję moderatorów sesji „Nowoczesne metody monitorowania w medycynie i sporcie”. 
Dr n. med. Daria Domańska-Senderowska wraz z Panią Profesor dr hab. n. med. Ewą Brzeziańską-Lasotą oraz dr hab n.med. Anną Lipert, Prof. UM prowadziły „Sesję młodych”.

Podziel się:
A- A A+